Бөлім: |
3-бөлім: Балалар мен үлкендер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Амренова Г.С. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
11.02 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі. Көксерек пен Аққасқаның айқасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстан азаматының міндеттерін орындауға, өз елінің мүдделері мен құндылықтарын қорғауға дайын болу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік өз уақытын тиімді жоспарлай білу және кез келген қызметтің нәтижелеріне қол жеткізу үшін күш салу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 5 минут
5 минут
Сабақтың ортасы 10 минут
20 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
1.Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. «Мен басқаның көзімен» 2.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Ойтүрткі Ойлан, тап! Оқылған мәтін мазмұны негізінде берілген сөздікті шеш. 3 4 5 6
1-тапсырма М.Әуезов проза жанрын қалай дамытты? «Көксерек» шығармасының жаңашылдығын неден аңғардыңыз? Шығарманың тақырыптық ерекшелігі мен проблемалық өзектілігіне баға беріңіз.
Топтық жұмыс.
1-тапсырма «Көксерек пен Аққасқаның шайқасы» бөлімі бойынша сюжетті композициялық талдау жасаңыздар.
Сергіту сәті “Адасқан әріптер”
Ережесі: адасқан әріптерден бүгінгі сабақтың тақырыбына сай сөздер құрастыру.
Жеке жұмыс. Көксерек пен Аққасқаны салыстыр (екеуінің қандай ұқсастықтары мен айырмашылықтары бар?)
“Ойлан, тап!”Аңдар да – табиғат жаратылысы. Олар өмір сүру үшін, ұрпақ сақтап қалу үшін тырысады. Қасқырлар жыртқыш болса да, тіршілік иесі. Адамдар осыны түсіну керек еді. Ал қасқыр апанын бұзу, бөлтіріктерін өлтіру - адамның табиғатқа жасаған қиянаты.
Үйге тапсырма: Құрмашқа хат жазу.
Рефлексия
«Киіз үй» 1.Менің ойымша... 2.Себебі... 3.Мысалы... 4.Қорыта айтқанда...
|
Психологиялық ахуал «Мен басқаның көзімен»
1.Белгілі аңшы 2.Қара ала төбеттің иесі 3.Оқиға болған жер аты 4.Аптаның бесінші күні 5.Иттің ас ішетін ыдысы 6.Иттің баласы
Жазушының проза жанрын қалай дамытқанына, «Көксерек» шығармасының жаңашылдығына пікір білдіреді. Шығарманың тақырыптық ерекшелігі мен проблемалық өзектілігіне баға береді.
6. Шешімі:
Бүгінгі сабақ бойынша алған білімдеріне «Киіз үй» арқылы рефлексия жасайды.
|
Дескриптор: Білім алушы -әңгіменің оқиға желісін баяндап жазады – 3б.
Дескриптор: Білім алушы -бөлімнің сюжеттік желісіне талдау жасайды – 5б.
Дескриптор: Білім алушы -кейіпкерлердің айырмашылығын табады – 1б.; -кейіпкерлердің ұқсастығын табады – 1б.
|
Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
Бөлім бойынша жиынтық бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 7-сынып
|